Kategori: “Senetle Para”

Taksitle Telefon Nasıl Alınır? SENETLE CEP TELEFONU

Bize teknolojinin zirvesini yaşatan cep telefonlarımız vazgeçilmezlerimizdir. Özellikle son yıllardaki akıllı cep telefon kullanmayan yok gibi. Neden olmasın ki, sosyal paylaşımlar yapabildiğimiz, fotoğraf makinesi olarak kullanmadığımız, öğrenmek istediğimiz her şeyi anında öğrenebildiğimiz kısacası elimizden düşürmediğimiz minik bilgisayarlarımız. (daha&helliip;)

Dolar veya Euro Üzerinden Senetle Borç Para Verilir

Eğer sizin de mevcut olan borçlarınızı ödeme konusunda sıkıntılarınız varsa hele bir de bu ödemeleriniz dolar ve Euro üzerinde ise üzülmeyin, çünkü firmamız tarafından dolar veya Euro üzerinden senetle borç para verilir. Sektörde, yaptığı  farklı ve kaliteli hizmet süreçleri sayesinde adını duyurmakta olan firmamızın vermekte olduğu yeni hizmetin detaylarını duyunca siz de şaşıracaksınız. (daha&helliip;)

Tefeci Ara Bul Diyarbakır

Her ne kadar yasal olmasa da tefeciler ile çalışan kişilerin sayısında son yıllarda gözle görülür ciddi bir artış yaşandı. Bunun ana nedeni ise bankaların her geçen gün kredi kullanım şartlarını daha da zorlaştırması oldu. Tefecilerin kredi verme şartları bankalara nazaran daha hafif. Özellikle Diyarbakır ilinde bu şekilde hizmet veren kişilere ulaşabilirsiniz. (daha&helliip;)

Evkur senetle kaç taksit yapıyor

Bundan yıllar yıllar önce hayatımızda ne kredi kartı vardı ne banka kartları vardı hatta hatta maaşlarımızı bile mutemetler elden verirdi. Peki biz o zamanlar alışverişlerimizi nasıl yapardık. Tabi ki yine taksitle yapıyorduk ama malum bankacılık hizmetleri şimdiki gibi olmadığı için senetle yapıyorduk alışverişlerimizi. Şimdilerde öyle senetle alışveriş yapan olmadığı gibi, senetle ürün satanda pek kalmadı gibi. Bunun istisnaları da tok değil. Hepiniz EVKUR’u duymuşsunuzdur.

(daha&helliip;)

Tefeci Nedir- Tefeci Ne demek

Tefeci; kelime anlamı olarak yasal sınırın üzerinde para veren kişilere verilen genel isim olarak tanımlanmaktadır. Özellikle banka kredisi kullanamayan kişiler tefecilere yönelmeye başladı. Bunun temel nedeni ise tefecilerin bankalar kadar despot şartlara bağlı kalarak çalışmaması. Örneğin kredi notunuz düşük, adınız kara listede yer alıyor ise banka size kredi vermez. (daha&helliip;)

Katılım Bankaları Senetle Kredi Veriyor MU?

Yeni dönemde kredi kartlarının çıkmasıyla senet devrinden uzaklaşılmıştır. Peki merak edilen soru ‘ Katılım bankaları senetle kredi veriyor mu ? ‘ henüz daha bu uygulamaya geçmiş değiller. Neden henüz bu şekilde kredi vermedikleri de diğer bir merak konusudur. Fakat her bankanın çalışma şekli faklı olduğundan bu şekilde bir yol izlemişlerdir. İleri ki günlerde geçecekleri kuşkusuzdur.

Senetle Kredi Veren Banka Var Mı?

Kredi kartının bu kadar yoğun kullanılmadığı dönemlerde ödemeler genelde senet ile yapılırdı. Buna bağlı olarak kişiler senetlerini bankaya teslim eder. Dilerse ilerideki dönemde sıkıştığında bankadan senet karşılığı kredi kullanır. Münhasır buna karşılık olarak ta senetlerinden tahsil işlemi yapılmaktadır. Bu işlemi genelde tahsilini senetle yapan şirketler, esnaflar yapmaktadır. Ancak artık senetlerin zamanında ödenmemesi sebebiyle bir çok banka artık senet bile kabul ederken tereddüt etmekte , kredi kullandırırken ise bir çok araştırma yapmaktadır.

 Senet Karşılığı Kredi Veren Bankalar Hangileri

Yaptığımız araştırma sonucu senet karşılığı kredi veren bankalar başında Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank ,Garanti ve İş Bankası yer alıyor. Katılım bankalarının henüz bu işlemi yapmamaktadır. Bankaların size senetle kredi verebilmesi için öncelikle bankada ticari hesaplarınız yer alması gerekiyor. Bireysel kişilere ise senetle kredi verilmez. Ticariler yeri geldiğince indirimli faiz uygulamaları ile bu işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca bir bankadan senet defteriniz bulunduğunda başka bankaya gidip senet ile kredi çekemezsiniz. Senet defteri hangi bankada ise o bankadan senet ile kredi veriliyorsa  oradan kredi çekilmektedir.

Ayrıca kişilerin ihtiyaçları gittikçe artmıştır. Kişilerin ellerinde bulunan senet var ve nakite çeviremiyor. Bankalar ise bireysel müşterilere senet ile kredi vermemektedir. Çok nakite sıkıştığınızda senet ile size kredi verecek kurumlar ülkemizde yer almaktadır. Onlara senedinizi verdiğinizde belli bir komisyon karşılığı anında nakit ihtiyacınız karşılarsınız. Şimdilik bu kurumlar  İstanbul’da bulunmaktadır. Gün geçtikçe artan senet karşılığı kredi veren kurumlar yüksek komisyon ve yüksek faizle kredi vermektedir.

Kısaca özetlersek katılım bankaları şimdilik senet ile kredi vermemektedir. Bunun nedeni ise artık kişilerin ödemelerini genelde senet ile değil kredi kartı ile ödemelerini yapmalarıdır. Senet karşılığında kredi çektiğinde siz kredinizi aldığınızda senetten düşülecektir. Ancak bankaların çoğu bu riske girmemektedir. Senet karşılığı kredi veren kurumlar bulunmakta ancak bunları iyice araştırmadan ve sözleşme maddelerini de iyice okumadan onlardan kredi çekmemekte fayda var.

Senetle Kredi Veren Banka Var Mı?

Bir zamanlar sıkça kullanılan senetler, günümüzde çok fazla kullanılmasa da hala senetle iş yapan kurumlar, kişiler olduğu gibi bankalar da senetle kredi vermeye devam etmektedir.

Önceki yıllarda özellikle ticaret yapanların çok fazla kullandığı ödeme yöntemlerinden biri de senetlerdir. Ödeme yapılacak olan tutar hem yazı hem de rakamla senete yazılırdı. Ayrıca ödeme zamanı da yazıldıktan sonra senet alacaklı kişiye verilir. Alacaklı kişi ödeme tarihini bekledikten sonra, o tarihte bankaya gider ve seneti bozdurur. Tabi kimi zamanda bozduramazdı. Borçlu kişinin o tarihte hesabı müsait değilse eğer alacaklı alacağını tahsil edemezdi. Zamanla bu senet işi çığrından çıkınca, senetle ödemenin yerini kredi kartları aldı. Kredi kartıyla borç alacaklının anında hesabına geçiyor, bundan sonra borç sadece borçlu ile bankanın arasında kalıyor. Borcun zamanında ödenmesi de karşılıklı güven ilişkisini doğuruyor. Kredi kartlarının kullanımının artması ile senetle ödeme şekli de yavaş yavaş azaldı.

(daha&helliip;)

Nakit Para Veren Var Mı?

Acil para lazım bankalar hariç dediğinizde, elbette daha farklı kişi ya da şirketlerden kredi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Fakat, bizim öncelikli tavsiyemiz, nakit para veren var mı araştırmasına girmeden önce, bankalardan kredi alabilme yollarının tamamını denediğinizden emin olmalısınız. Bankalar dışında, acil nakit bulabileceğiniz kişiler ile ilgili, yazımızın devamında aradığınız bilgileri bulabilirsiniz. Ancak öncelikli olarak, bankalardan kesin onaylı kredi almak için yapmanız gerekenlerden kısaca bahsedelim… (daha&helliip;)

Bankasız Kredi Bulabilir Miyim?

Banka olmadan da kredi bulabilmek artık mümkün. Bankasız kredi bulabilir miyim? Sorunuzun cevabı bu durumda evet oluyor. Eğer bir banka ile kredi konusunda anlaşmazlık yaşıyorsanız veya bankaların istediği şartları taşıyamıyorsanız faturalı hatta kredi, senetle kredi veya komisyonla kredi yöntemlerini kullanabilirsiniz. (daha&helliip;)

Komisyonla Kredi Çıkartılır

Komisyonla kredi çıkartılır ifadesi son dönemlerde internet üzerinde ve sosyal medyada çok fazla yer alıyor. Peki nedir bu komisyonla kredi çıkarma işlemleri. Genel olarak bankalardan kredi notu nedeniyle kredi alamayan kişilerin sayısı çok fazla olabiliyor. Bu gibi durumlarda herkesin yapması gereken şey bankalara giderek kredi talebinde bulunmaktır. Kredi notu engeli olmayanlar kredilerini kolay bir şekilde bankalardan alabilir. (daha&helliip;)

Yukar k